Komunikaty

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Chojnicach przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków w każdy wtorek w godzinach 8.30 – 9.30.

POWIATOWY LEKARZ WETERYNARII W CHOJNICACH INFORMUJE, ŻE W ZWIĄZKU Z ZARZĄDZENIEM SZEFA SŁUZBY CYWILNEJ W DNIU 02 LISTOPADA 2023r. POWIATOWY INSPEKTORAT WETERYNARII W CHOJNICACH BĘDZIE ZAMKNIĘTY .

W związku z powyższym próbki do badania na włośnie zamiast 02.11. będą przyjmowane w dniu 03.11. do godziny 9:00.

Wytyczne Głównego Lekarza Weterynarii dla rolników dotyczące przeprowadzania analizy ryzyka dotyczącej zagrożenia wystąpieniem obgryzania ogona u świń

Ogłoszenie - Pobierz plik [PDF] >>>>>

Chojnice, 07.07.2023r.

Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Chojnicach w związku z wystąpieniem ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków na terenie powiatów kościerskiego i bytowskiego.

W związku z  potwierdzeniem wystąpienia kolejnych ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków u mew śmieszek w niewielkich odległościach od granic powiatu chojnickiego, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Chojnicach  apeluje do hodowców drobiu i wszystkich posiadaczy drobiu hodowlanego, ozdobnego czy gołębi o podjęcie wszelkich możliwych działań mogących zabezpieczyć posiadany inwentarz przed zakażeniem wirusem wysoce zjadliwej grypy ptaków.

Zaleca się przede wszystkim:

Informujemy, że stacja wytrawiania U-14 przy Powiatowym Inspektoracie w Weterynarii w Chojnicach w dniach 04.07.2023-16.07.2023 będzie nieczynna z powodu urlopu.