Szanowny Hodowco! POSIADASZ DRÓB? Zgłoś miejsce utrzymywania drobiu!

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Chojnicach prowadzi nowy spis miejsc utrzymywania drobiu.

Zgłoszenia można przekazywać:

  • wypełniając elektroniczny formularz zgłoszeniowy - kliknij tutaj by przejść do formularza;
  • lub przesyłając wypełniony formularz w wersji papierowej na adres Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Chojnicach pocztą tradycyjną lub mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (wzór formularza do pobrania - kliknij tutaj by pobrać formularz do wydruku);
  • lub wypełniając formularz zgłoszeniowy na miejscu w siedzibie Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Chojnicach.

Obowiązek zgłoszenia miejsca utrzymywania drobiu wynika wprost z rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju wsi z dnia 4 kwietnia 2017 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (Dz.U. 2017 poz. 722).

W myśl §  1. ust. 1 pkt 2) posiadaczom drobiu nakazuje się między innymi: "b) zgłaszanie do powiatowego lekarza weterynarii miejsc, w których jest utrzymywany drób lub inne ptaki, z wyłączeniem ptaków utrzymywanych stale w pomieszczeniach mieszkalnych"

Kliknij tutaj pobrać aby treść całego rozporządzenia (pdf)

Niniejszy spis prowadzony jest w związku z zagrożeniem wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków na terenie powiatu chojnickiego. Zgłoszeniu podlegają wszystkie gatunki utrzymywanego drobiu, tj. kury (nioski, brojlery), gęsi, kaczki, indyki, perlice, przepiórki, bażanty, gołębie itp.